Головна / Новини / Сільгосппідприємства забезпечені насінням на 106%
Сільгосппідприємства забезпечені насінням на 106%
Четвер, 13 лютого 2014, 07:03

На сьогодні сільгосппідприємства на 106% забезпечені насінням для проведення весняно-польових робіт. Зокрема, вже підготовлено та доведено до посівних кондицій понад 444 тисячі тонн. Також сільгоспвиробники готові і до можливого пересіву. Необхідні для цього обсяги насіння є в Державному резервному насіннєвому фонді. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Для проведення посіву ярих культур в оптимальні строки сільгосппідприємства вже підготували 444 тисячі тонн насіння. Тобто це 106% до потреби. І хотілося б зазначити, що це переважно кондиційне насіння і переважно не нижче другої репродукції», - повідомив Міністр.

Також Микола Присяжнюк розповів, що вже визначена попередня структура посіву ярих зернових і зернобобових культур. Так, найбільше посівних площ відведено під кукурудзу – 5,2 мільйона гектарів, соняшник – 4,3 мільйона, ячмінь – 2,2 мільйона гектарів і сою – 1,5 мільйона.

«Структура зернового клину може ще бути підкорегована залежно від перезимівлі озимих. Проте в будь-якому разі ми плануємо розширювати посівні площі під перспективними сільгоспкультурами, тими, які мають попит на зовнішньому ринку. Зокрема це кукурудза і соя», - зазначив Міністр.

Найбільші за обсягами ж посівні площі під ярими зерновими і зернобобовими без кукурудзи будуть у Харківській області – 305 тисяч гектарів, Дніпропетровській – 286 тисяч, Донецькій – 240 тисяч, Запорізькій – 224 тисячі. Окрім цього очільника відомства запевнив, що аграрії готові до викликів погоди.

Зокрема, якщо сільгоспвиробникам доведеться пересівати озимину ярими, то для цього є достатньо запасів насіння у Державному резервному насіннєвому фонді.

«Питання проведення комплексу весняно-польових робіт стоїть на контролі як у Кабінету міністрів України, так і в Президента. На Мінагрополітики покладено відповідальне завдання – забезпечити сільгоспвиробників усім необхідним. На засіданні Уряду я доповідаю про стан підготовки аграріїв. А завтра я особисто відвідаю одне з підприємств у Київській області, щоб пересвідчитись як іде робота», - наголосив Микола Присяжнюк.