Головна / Новини / Україна − третя країна в світі, що може постачати зернові до Китаю
Україна − третя країна в світі, що може постачати зернові до Китаю
Середа, 04 грудня 2013, 06:47

Вже за два дні у Пекіні відбудеться підписання фітосанітарних сертифікатів, що дозволить Україні експортувати сою та ячмінь до Китаю. Також протягом 2014 року планується сертифікувати такі вітчизняні зернові, як ріпак та пшениця. Тож вже в 2014/2015 маркетинговому році ці зернові зможуть вийти на ринок Піднебесної. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк в інтерв’ю інформаційному агентству «УНІАН».

«5 грудня в Китаї ми підпишемо фітосанітарні сертифікати, що дозволять експорт українських сої та ячменю. Пшеницю та ріпак сертифікуємо протягом 2014 року. Вважаю, що у 2014/2015 маркетинговому році ми вже будемо присутні на ринку Китаю. Особливо привабливою для нас є перспектива експортування сої, тому що Китай не квотує її експорт, на відміну від кукурудзи», − повідомив глава відомства.

При цьому Міністр наголосив, що Україна – це третя країна в світі, яка має право постачати зернові до Піднебесної. Наразі туди вже відправлено дві партії кукурудзи. За словами очільника відомства, ринок Китаю є особливо важливим для економіки України, оскільки у зв’язку з підвищенням соціальних стандартів життя обсяги імпорту до цієї країни будуть постійно зростати. Водночас, за словами Миколи Присяжнюка, завершується сертифікація української пшениці в США.

Це стане визнанням якості вітчизняного збіжжя та дозволить розширити ринки його збуту. «Взагалі, право експортувати українську пшеницю в США – це моя ініціатива. І коли я це озвучив в Міністерстві сільського господарства США, то вони були дуже здивовані. Розумію, можливо, ми й ніколи не будемо туди постачати зерно, але дозвіл на експорт на американський ринок – своєрідне визнання. Якщо ми отримаємо цей фітосанітарний сертифікат, то у нас з’являться додаткові можливості на інших ринках. Переконаний, в 2014 році ми цю процедуру завершимо», − зауважив Міністр.

Нагадаємо, що вчора Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк відбув з робочою поїздкою до Китаю. Під час офіційного візиту очільник відомства проведе низку зустрічей у межах українсько-китайського партнерства в аграрному секторі.

 

Прес-служба Мінагрополітики