Головна / Новини / Навесні ярими культурами планується засіяти 8,7 млн га
Навесні ярими культурами планується засіяти 8,7 млн га
Середа, 04 грудня 2013, 06:45

Навесні в Україні ярими зерновими планується засіяти 8,7 мільйона гектарів. А це на 300 тисяч більше, ніж під цьогорічний урожай. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк. Зокрема, зросте посів основної експортоорієнтованої культури − кукурудзи. Також розширяться посівні площі під соєю, оскільки попит на зовнішніх ринках на цю культуру також зростає.

«Ми опрацьовуємо попередню структуру посівних площ. Оскільки заключний звіт щодо озимих буде через кілька тижнів. Відповідно ж до останніх даних щодо озимих, планується збільшити посівну площу під ярими культурами приблизно на 300 тисяч гектарів. В основному − за рахунок кукурудзи. Нею планується засіяти до 5,2 мільйона гектарів. А це на понад 270 тисяч гектарів більше, ніж під цьогорічний урожай», − зазначив Міністр. За словами Миколи Присяжнюка, також планується збільшити посів сої, оскільки на зовнішньому ринку попит на неї зростає.

Так, сої планується посіяти до 1,5 мільйона гектарів. А це приблизно на 130 тисяч гектарів більше, ніж під час минулої весняної посівної. Окрім того, планується дещо збільшити посів таких круп’яних культур, як просо та гречка. Також Глава відомства додав, що планується скоротити площі під соняшником. Оскільки врожайність цієї культури зростає. «Загалом же навесні ярими зерновими прогнозується засіяти площу близько 8,7 мільйона гектарів. При цьому структура зернового клину під урожай наступного року буде корегуватися. Оскільки необхідно ще слідкувати за умовами перезимівлі озимих», − додав Микола Присяжнюк.

 

Прес-служба Мінагрополітики