Головна / Новини / Цьогоріч українські аграрії зібрали рекордний урожай соняшнику
Цьогоріч українські аграрії зібрали рекордний урожай соняшнику
П'ятниця, 22 листопада 2013, 09:24

Цьогоріч аграрії зібрали рекордний урожай соняшнику. Його намолочено 10,6 мільйона тонн. Посприяла отриманню високих показників хороша врожайність цієї культури. Адже цьогоріч вона зросла на 28%. І завдяки такому рекордному врожаю в Україні вироблять достатньо соняшникової олії, аби утримати першість на світовому ринку. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Поточний рік видався рекордним не лише для аграріїв, що сіяли зернові. Адже урожай олійних культур, зокрема соняшнику, також стане найбільшим за всі роки. Так, сільгоспвиробники зібрали 10,6 мільйона тонн зерна цієї культури. І хочу наголосити, що посприяла досягненню рекорду висока врожайність соняшнику. Так, порівняно з минулим роком вона зросла на майже на третину», − зазначив Міністр.

Також Микола Присяжнюк додав, що для цього аграрії використовували більш якісне та продуктивне насіння, а також попрацювали над підвищенням технологічності у вирощуванні соняшнику. При цьому посівні площі під культурою залишилися майже на рівні минулорічних.

«Переробити такі обсяги врожаю соняшнику також ми можемо. Адже в Україні протягом останніх років реалізуються інвестиційні проекти для нарощення цих потужностей переробки. Це дуже важливо. Оскільки ми відправляємо на експорт не сировину, а продукцію вже з доданою вартістю», − наголосив Микола Присяжнюк.

Також глава відомств додав, що високий урожай забезпечить достатні обсяги виробництва олії для утримання лідерства України на зовнішньому ринку. Водночас, внутрішній попит також буде повністю забезпечено. Адже на рік українцям необхідно близько півмільйона тонн соняшникової олії. А виробництво цього продукту в поточному маркетинговому році складе близько 4,1 мільйона тонн.

 

Прес-служба Мінагрополітики