Головна / Новини / В Україні завершується збір кукурудзи й активізується її експорт
В Україні завершується збір кукурудзи й активізується її експорт
Четвер, 14 листопада 2013, 08:16

Україна пришвидшила експорт кукурудзи. Так, вітчизняні аграрії вже відправили на зовнішні ринки 3,4 мільйона тонн цієї культури. Наростити темпи експорту допомагає успішне завершення жнив. Зокрема, кукурудзи уже намолотили 24 мільйона тонн. А оскільки для України ця культура залишиться основною експортною, то аграрії нарощуватимуть її виробництво завдяки відновленню зрошення на Півдні. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Поступово зростають обсяги експорту кукурудзи. Так, у листопаді темпи відвантажень значно пришвидшились. На зовнішні ринки вже відправлено 3,4 мільйона тонн цієї культури. Загалом же у поточному маркетинговому році аграрії планують експортувати 17,7 мільйона тонн кукурудзи», − зазначив Міністр.

За словами Миколи Присяжнюка, пришвидшити експорт кукурудзи допомагає активна робота в полі. Завдяки цьому обсяги надходження цієї культури в порти зростають. Загалом, на сьогодні сільгоспвиробники вже зібрали 24 мільйона тонн кукурудзи з 81% засіяних нею площ. А після закінчення жнив ця позначка сягне 30 мільйонів тонн.

«Це суттєвий показник, адже саме кукурудза є основною експортоорієнтованою культурою. І за прогнозами ООН до 2022 року Україна зможе наростити постачання цієї культури на зовнішні ринки на 34,5%. Так, цьогоріч нам вже вдалося досягти вищої врожайності кукурудзи. Однак, аби реалізувати такий потенціал повністю, необхідно наростити врожайність у Південних регіонах. Для цього ми працюємо над відновлення систем зрошення», − зазначив Микола Присяжнюк.

Також Глава відомства нагадав, що, окрім нарощення виробництва, Міністерство продовжує відпрацьовувати нові ринки збуту для вітчизняної кукурудзи в Азії, Африці та на Близькому Сході. Адже саме ці регіони активно збільшують імпорт кукурудзи.

 

Прес-служба Мiнагрополiтики