Головна / Новини / Українські аграрії вже побили рекорд урожаю зернових 2011 року
Українські аграрії вже побили рекорд урожаю зернових 2011 року
Вівторок, 12 листопада 2013, 10:05

В Україні перевершили рекордний урожай зернових 2011 року у 56 мільйонів тонн. Так, на сьогодні аграрії вже зібрали понад 57 мільйонів тонн збіжжя. При цьому в теплі дні сільгоспвиробники вийшли на рекордні темпи збирання – 1 мільйон тонн зерна за добу. Тому вже найближчим часом Україна досягне історичного максимуму врожаю зерна у 60 мільйонів тонн. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Українські аграрії вже подолали рекордний урожай зернових 2011 року у 56 мільйонів тонн. Загалом, з полів вже зібрано 57 мільйонів тонн збіжжя. А це 94% площ під зерновими. Тобто залишилося ще зовсім трохи. При цьому хочу зазначити, що завдяки сприятливим погоднім умовам аграріям вдалося вийти на рекордні темпи збирання зерна – понад 1 мільйон тонн за добу», − наголосив Микола Присяжнюк.

Міністр наголосив, що завдяки таким темпам уже найближчим часом Україна досягне максимального історичного показника врожаю зернових у 60 мільйонів тонн.

Також Микола Присяжнюк додав, що значною мірою цьогорічному рекордному врожаю посприяло нарощення врожайності зернових. «Нам не можна зупинятися на досягнутому. І наше завдання – вийти на рівень 90% від врожайності розвинених країн. При цьому, необхідно зберегти існуючі площі. Звісно, це не відбудеться за один рік. Проте ми працюємо над стимулюванням подальшого приросту і плануємо вийти на прогнозований нам ООН показник у 72 мільйона тонн зерна до 2020 року. Це реальна планка. Аби її досягти, ми максимально коригуємо державну політику», − наголосив Микола Присяжнюк.

 

Прес-служба Мінагрополітики