Головна / Новини / У жовтні обсяги експорту зерна складуть понад 3 млн тонн
У жовтні обсяги експорту зерна складуть понад 3 млн тонн
Вівторок, 29 жовтня 2013, 06:40

Україна виходить на максимальні темпи відвантажень зерна за місяць – понад 3 мільйона тонн. І така динаміка забезпечить до кінця маркетингового року експорт запланованих 30 мільйонів тонн збіжжя. Загалом же від початку липня аграрії продали за кордон 8,9 мільйона тонн зерна. А це майже на 8% більше, ніж торік. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Обсяги експорту вітчизняних зернових скоро досягнуть свого піку завдяки злагодженій роботі всіх учасників зернового ринку. Так, до кінця жовтня темпи поставок зернових складуть понад 3 мільйонів тонн за місяць. При цьому, найвищі темпи ми очікуємо у наступні місяці. Водночас саме така динаміка експорту забезпечить виконання прогнозу поставок зернових обсягом 30 мільйонів тонн», − зазначив Міністр.
За словами Миколи Присяжнюка, від початку маркетингового року Україна вже продала за кордон 8,9 мільйона тонн зернових. А це майже на 8% більше, ніж торік за аналогічний період. Зараз під завантаження в українських портах знаходяться судна ємністю понад 800 тисяч тонн, на які навантажено понад 350 тисяч тонн.
«Ми продовжуємо співпрацю з усіма гравцями на ринку зерна, аби максимально скоординувати їхню роботу. Адже це необхідно для посилення позицій України на зовнішньому ринку. Однак за подальшого зростання врожаю та, відповідно, обсягів експорту, необхідно нарощувати можливості інфраструктури. Тому одним із важливих аспектів Стратегії розвитку аграрного сектору до 2020 року є інвестування у розвиток зернової логістики», − наголосив очільник відомства.

 

Прес-служба Мінагрополітики