Головна / Новини / До 2020 року Україна зможе експортувати до 41 млн т зерна
До 2020 року Україна зможе експортувати до 41 млн т зерна
Четвер, 24 жовтня 2013, 05:37

Україна впевнено збільшує свою присутність на світовому ринку продовольства. Так, вже цього року країні вдасться вийти на 2 місце в світі за обсягами експорту основних зернових культур – пшениці, ячменю та кукурудзи. Проте плани у сільгоспвиробників більш амбітні – до 2020 року наростити обсяги експорту до 41 мільйона тонн. Зокрема, планується збільшити обсяги поставок пшениці на 44% та кукурудзи − на 34%. Про це сьогодні під час IV Українського зернового конгресу повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Потенціал аграрного сектору України вже цього року дозволить нам вийти на 2 місце в світі після США за обсягами експорту основних зернових культур – пшениці, ячменю та кукурудзи. Загалом у поточному маркетинговому році буде експортовано близько 30 мільйонів тонн зерна», − повідомив Міністр.
Проте вже до 2020 року цей обсяг експорту планують наростити до 41 мільйона тонн. Збільшення постачання збіжжя за кордон відбудеться за рахунок приросту обсягів експорту пшениці – на 44%, та кукурудзи – на 34%.
«Україна впевнено посилює свою присутність на світовому ринку продовольства. Більше того, Україна, за прогнозами Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН ФАО й Організації економічного співробітництва та розвитку, має всі передумови і реальні можливості зміцнити свої і без того досить тверді позиції», − наголосив Микола Присяжнюк.
Також очільник відомства розповів і про перспективи виробництва зернових. Насамперед, аграрії зможуть збирати більші врожаї завдяки зростанню врожайності.
«Україна має резерви суттєвого нарощування врожайності. І це питання тримає під особистим контролем Президент України Віктор Янукович. Вихід на рівень у 90% від врожайності розвинених країн при збереженні існуючих площ забезпечить додатково до 30 мільйонів тонн виробництва. Це не завдання одного чи декількох років, однак ми знаходимо можливості вдосконалювати державну політику і стимулювати суттєвий подальший приріст», − зазначив Микола Присяжнюк.

 

Прес-служба Мінагрополітики