Головна / Новини / Микола Присяжнюк: Окрім нарощення виробництва зерна, необхідно дбати і про доходи аграріїв
Микола Присяжнюк: Окрім нарощення виробництва зерна, необхідно дбати і про доходи аграріїв
Четвер, 19 вересня 2013, 06:39

Цього року в Україні буде зібрано 58 мільйонів тонн зерна, що стане рекордним урожаєм за роки незалежності. Проте, окрім нарощення виробництва зернових, Уряд намагається подбати і про те, щоб аграрії отримали за це достойні прибутки. Так, завдяки роботі Аграрного фонду і Державної продовольчо-зернової корпорації сільгоспвиробники можуть скористатися форвардними, заставними та спотовими закупівлями. Про це в інтерв’ю газеті «Урядовий кур’єр» заявив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк. 

«Урожай у нас буде високий та історично рекордний. Нам вдалося збільшити виробництво зернових, тепер наше завдання − робота над новими викликами, передовсім ціновими», − зазначив Міністр.
Очільник відомства також наголосив, що ціна на зерно в світі залежить від його виробництва. І наразі прогнозується зниження ціни на зернові. Проте Уряд вже не перший рік вживає заходи, щоб мінімізувати негативні цінові коливання, спричинені світовими трендами.
«За останні кілька років довелося зробити революційні кроки. Їхньою метою було головне: дати виробникові можливість отримати кошти, завдяки яким він міг би визначитися, коли реалізувати зерно. На це ми спрямували роботу Аграрного фонду і Державної продовольчо-зернової корпорації України. Завдяки цим установам держава отримала такі інструменти, як форвардні, заставні та спотові закупівлі. Та насамперед сільгоспвиробники отримали надійних партнерів в особі держави», − наголосив Микола Присяжнюк.

 

Прес-служба Мінагрополітики