Головна / Новини / Аграрії на 100% забезпечені високоякісним насінням озимих
Аграрії на 100% забезпечені високоякісним насінням озимих
Середа, 04 вересня 2013, 05:53

Сіяти озиму пшеницю, ячмінь та жито в Україні розпочнуть приблизно через тиждень. Для цього аграрії вже заготовили високоякісного насіння на 102% від необхідного. Окрім того, завершується закупівля міндобрив та палива. Загалом, сівба триватиме 10 днів. Про це сьогодні на прес-конференції повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк. 

  «Якщо погодні умови будуть сприятливими, то аграрії розпочнуть сіяти озиму пшеницю, жито та ячмінь з другої декади вересня. Ми прогнозуємо завершення сівби в оптимальні агротехнічні терміни − орієнтовно 10 днів. І на сьогодні аграрії вже завершують закупівлю необхідних ресурсів», − зазначив Микола Присяжнюк.
Міністр поінформував, що сільгоспвиробники вже мають 102% необхідного насіння. Також аграрії закупили майже 80% мінеральних добрив. Щодо технічного забезпечення, то аграрії планують працювати в полі у дві зміни.
  «Також хочу додати, що, окрім необхідності технічного переоснащення, аграрії вже побачили переваги від використання високоякісного насіння. Це запорука для збільшення врожайності та отримання вищої ціни за зерно. Так, цьогорічна врожайність соняшнику буде на 30% вищою, ніж минулоріч. А 87% зібраної цьогоріч пшениці – продовольча. Це високоякісне зерно», − зазначив Міністр.


Прес-служба Мінагрополітики