Головна / Новини / Аби наростити врожайність, необхідно збільшити використання елітного насіння
Аби наростити врожайність, необхідно збільшити використання елітного насіння
Середа, 31 липня 2013, 07:17

В Україні урожайність озимої пшениці цього року порівняно з минулим зросла на 20%. І на сьогодні аграрії збирають в середньому понад 33 центнера цієї культури з гектара. Збільшення досягається, в тому числі, завдяки використанню високопродуктивних вітчизняних сортів. При цьому, зростають обсяги експорту елітного насіння пшениці української селекції. Про це сьогодні під час робочої поїздки до Вінницької області повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Багато насіннєвих заводів, які працюють в Україні, вже експортують нашу елітну пшеницю на європейський ринок. Окрім того, Україна є постійним повноправним учасником відповідних асоціацій світового рівня. Тому завдання для вітчизняної селекційної науки – ці позиції утримати та посилити», − наголосив Міністр.

Микола Присяжнюк зазначив, що використання аграріями таких високопродуктивних сортів пшениці допомагає підвищити врожайність. Так, на сьогодні середня врожайність пшениці в Україні становить 33,6 центнера гектара. А це на 18% більше, ніж торік.

Що ж до врожайності зернових загалом, то Микола Присяжнюк додав, що на сьогодні понад 40 центнерів зернових з гектара збирають у Черкаській, Київській, Хмельницькій та Вінницькій областях.

Прес-служба Мінагрополітики