Головна

Найдьонова Віра Опанасівна

(05.08.1948)

 

ГЕРОЙ УКРАЇНИ (Указ Президента України № 954/2009 від 23.11.2009)

Наказом Української академії аграрних наук від 26 липня 2001 року призначена генеральним директором Державного науково-виробничого об'єднання південного регіону "Асканійське руно", в яке ввійшло і дослідне господарство "Асканійське".Виробнича діяльність господарства направлена на вирощування насіння.

 

 

 

 

 


 

ДП ДГ «Асканійське» обробляє біля 10 тисяч га землі. Спеціалізується господарство на вирощувані насіння зернових, олійних та технічних культур. Для зберігання та переробки великих об’ємів зернових функціонує закритий зернотік площею 14 тис. м2. на якому є очисні машини, стаціонарна сушилка, електронні ваги на 60 тонн.

Підприємство співпрацює з багатьма інститутами та організаціями  аграрного сектору України, а саме: Запорізький Інститут олійних культур, Український інститут зрошувального землеробства, Одеський селекційно-генетичний інститут, Харківський інститут ім. В.Я. Юр'єва, Луганський інститут рослинництва та державне підприємство «Державний резервний насіннєвий фонд України».

ДП ДГ «Асканійське» щорічно вирощує близько 3000 тонн високо репродукційного та якісного насіння пшениці, ячменю, сої, соняшнику, ріпаку, гірчиці, кукурудзи, льону, вики, люцерни, фацелії та ін. У 2006 році  господарство закупило у Австрійської фірми завод по доробці  та очистці елітного та репродукційного насіння, яке дозволить підвищити якісні характеристики насіннєвого матеріалу та виробляти насіння здатне давати високі врожаї.